Aktualności

Pożegnanie adw. Bogusława Owsianika [14.06.2021]

21.06.2021


W poniedziałek, 14 czerwca, na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej rodzina, przyjaciele, znajomi oraz członkowie ogólnopolskiej i bydgoskiej Adwokatury odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku mec. Bogusława Owsianika, byłego dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy.

 

- Bogactwo życia człowieka to bogactwo obrazów odmalowujących się w naszej pamięci. Nie spodziewaliśmy się, że tak dramatycznie szybko i niespodziewanie los zmusi nas do udzielenia odpowiedzi na pytanie -  co i jak zapamiętamy z tego barwnego pejzażu, w jaki ułożyło się życie Dziekana Owsianika? Zapamiętamy postać silną, wyrazistą, osobną - ale niestroniącą od ludzi, człowieka nieidącego na łatwe kompromisy - ale też nie bezkompromisowego, ironistę - ale nie cynika. W relacjach z innymi ludźmi często zdystansowanego - ale zarazem potrafiącego okazać sympatię i zaufanie. Człowieka pewnego siebie, w sposób dający innym poczucie bezpieczeństwa - mówił adw. Michał Bukowiński, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. -

 

Mecenas Bogusław Owsianki zmarł w wieku 70 lat. Sprawował funkcję dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy w latach 2007-2013. Człowiek wielce zasłużony dla bydgoskiego samorządu adwokackiego. Wielokrotny delegat na Krajowe Zjazdy Adwokatury.

 

Za jego kadencji Bydgoska Izba Adwokacka po raz pierwszy zaczęła organizować środowiskowe konkursy krasomówcze, a coroczny Spływ Kajakowy Brdą im. adw. Romana Latosa uzyskał status ogólnopolskiego. Twórca bydgoskiego Klubu Adwokata, którego inauguracja miała miejsce podczas obchodów jubileuszu 60-lecia Izby. Inicjator wielu działań na rzecz środowiska adwokatów emerytów.


Mecenas żył i pracował w wiecznym ruchu, zawstydzając niekiedy swoją witalnością wielu młodszych kolegów. Był zasadniczy i bezkompromisowy. Doskonały rozmówca, który z ogromnym poczuciem humoru potrafił snuć opowieści o dawnych adwokackich czasach. To wielka strata dla Adwokatury. 

 

 

Pożegnanie nie oznacza zapomnienia, dlatego Pan Mecenas i jego dokonania na zawsze pozostaną w naszych myślach i pamięci.

 

Fot. Michał Jabłoński
wstecz

ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016