Aktualności

Zapraszamy na debatę: "Zmiany w wymiarze sprawiedliwości proponowane przez PiS"

04.09.2017

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zapraszamy na debatę dotyczącą zmian w wymiarze sprawiedliwości, w której udział wezmą poseł na Sejm RP Łukasz Schreiber oraz adw. Michał Bukowiński. Debata odbędzie się 4 września (poniedziałek) o godz. 18.00 w Bibliotece UKW w Bydgoszczy.

  

Podstawą demokracji jest debata i rzeczowa wymiana poglądów, zwłaszcza tych różniących się skrajnie. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości proponowane przez PiS i zapisane w zawetowanych przez Prezydenta ustawach są daleko idące i wzbudziły bardzo silny sprzeciw obywatelski wyrażony w ogólnopolskiej fali manifestacji pod hasłem "Łańcuch światła". Tak silnych i licznych protestów, także w naszym mieście, Polska nie widziała od dawna. Oczekując na zapowiedziane przez Prezydenta ustawy zapraszamy na wydarzenie, jakich brakuje w naszym kraju.

 

Łukasz Schreiber jest przedstawicielem najmłodszego pokolenia posłów PiS. Głosował za przyjęciem obu odrzuconych przez Prezydenta ustaw. Michał Bukowiński jest młodym bydgoskim adwokatem, członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, który podczas manifestacji dał się poznać jako stanowczy przeciwnik proponowanych przez rząd rozwiązań prawnych.

 

W poniedziałek spotkają się w celu spokojnej i rzeczowej wymiany poglądów, które potrafią wzbudzać jakże skrajne emocje, a Państwo mogą być uczestnikami tej dyskusji. Mamy nadzieję, że podobna forma dialogu i wymiany poglądów dla rozwiązywania trudnych problemów politycznych, dziś praktycznie nie istniejąca, zagości częściej w naszym życiu. Obu dyskutantom gratulujemy odwagi. Debatę poprowadzi redaktor Robert Erdmann. 

 

Organizatorem debaty jest  Bydgoskie Forum Demokratyczne.

 

UWAGA: liczba miejsc ograniczona. Zapisy oraz szczegółowe informacje tel. 605 992 921. 

Wydarzenie na Facebooku

 

  

4 września (poniedziałek), godz. 18.00

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego 

ul. Karola Szymanowskiego 3, Bydgoszcz

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2024