Aktualności

V Gala Nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy i ostatnie wystąpienie Prezesa TK

18.12.2016


W trakcie sobotniej V Gali Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy, która odbyła się w Lublinie, nagrodę odebrało legendarne małżeństwo bohaterów "Solidarności" Ludwika i Henryk Wujcowie. Po raz ostatni w roli Prezesa Trybunału Konstytucyjnego wystąpił prof. Andrzej Rzepliński.

 

 Nagroda im. Profesora Zbigniewa Hołdy jest przyznawana od 2009 r. przez Stowarzyszenie osobom, które w swojej pracy zawodowej, społecznej i życiu prywatnym kontynuują dziedzictwo profesora. Chodzi m.in. o kwestie praw człowieka, działanie na rzecz praworządności czy osób dyskryminowanych. W tym roku Kapituła pod przewodnictwem prof. Andrzeja Rzeplińskiego przyznała nagrodę Ludwice i Henrykowi Wujcom.

 

Prof.Andrzej+Rzepliński

  

 

Prof. Andrzej Rzepliński z dużą dozą humoru i w niezwykle ciepłych słowach wygłosił laudację o Ludwice i Henryku Wujcach - laureatach nagrody. Opowiedział o ich oddaniu sprawom obywatelskim odnajdując jednocześnie w tych trudnych i dramatycznych czasach radosne momenty. Podkreślał niezwykły optymizm wyróżniający ich do dziś czego świadkami byliśmy podczas wczorajszego wieczoru. Gratulujący Wyróżnionym podkreślali także oddanie drugiemu człowiekowi, skromność i pomoc jaką zawsze nieśli swojemu otoczeniu.

 

Licznie zgromadzona publiczność miała okazje również wysłuchać wykładu prof. A. Rzeplińskiego pt. "Wolność człowieka i wolność osobista w judykatach Trybunału Konstytucyjnego". Słowa Prezesa TK występującego w tej roli ostatni raz tego wieczoru wybrzmiały w szczególny sposób, za co dziękujemy Panu Profesorowi i Stowarzyszeniu im. prof. Zbigniewa Hołdy.

 

Justyna+Mazur+Ewa+Czerska+prof.Andrzej+Rzepliński

Na zdjęciu od lewej strony: adw. Ewa Czerska, adw. Justyna Mazur, dziekan ORA Bydgoszcz, prof. Andrzej Rzepliński

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2024