Aktualności

Adw. Justyna Mazur nagrodzona Złotym Paragrafem!

20.04.2017


Adw. Justyna Mazur, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, została uhonorowana 20 kwietnia statuetką "Złoty Paragraf" dla najlepszego adwokata. Nagrodę przyznaje co roku redakcja Dziennika Gazety Prawnej, najwybitniejszym przedstawicielom zawodów prawniczych – sędziom, adwokatom, prokuratorom oraz radcom prawnym. Po raz pierwszy nagroda trafiła do adwokata z województwa kujawsko-pomorskiego. 

 

Nagrodę podczas gali w Warszawie wręczał Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej i przewodniczący Kapituły nagrody. W trakcie swojego wystąpienia powiedział, że ideą nagrody jest nagradzanie tych prawników, którzy nie traktują swojej pracy tylko jako wykonywanie zawodu, ale poszukiwanie i znajdywanie słuszności. To dzięki takim ludziom słuszność podąża za prawem. 

 

adw. Justyna Mazur nagrodzona Złotym Paragrafem

 

 

Kapituła w uzasadnieniu przyznania nagrody adw. Justynie Mazur w kategorii najlepszy adwokat, podkreśliła jej zaangażowanie w obronę praw człowieka i wolności obywatelskich w kraju i zagranicą. Pani Mecenas była uczestnikiem misji obserwacyjnych Naczelnej Rady Adwokackiej do Gruzji, Kazachstanu i na Ukrainie. Występowała w Parlamencie Włoskim przed Senacką Komisją Praw Człowieka, gdzie z sukcesem broniła osób deportowanych. Dziekan Mazur inicjuje i prowadzi także w wiele akcji pro bono i edukacyjnych w izbie bydgoskiej adwokackiej. Podkreślono szczególnie program edukacyjny "Mediacje w szkole w praktyce", w którym wzięło udział  48 szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

Złoty Paragraf dla Justyny Mazur

 

 

Dziękując za przyznanie nagrody, adw. Mazur powiedziała, że przyjmuje tę nagrodę w imieniu koleżanek i kolegów ze swojej izby adwokackiej, bez których pracy i zaangażowania, jej praca nie byłaby możliwa. Podziękowała także prezesom Naczelnej Rady Adwokackiej - obecnemu prezesowi adw. Jackowi Treli i adw. Andrzejowi Zwarze, który w ubiegłym roku zakończył druga kadencję prezesury, za to, że umożliwiają jej szeroką działalność samorządową podczas swoich kadencji. 

 

Złote Paragrafy to przyznawana corocznie nagroda, wręczana osobom, które w ciągu minionego roku wywarły największy wpływ na jakość naszego prawa i kondycję wymiaru sprawiedliwości. Przyznawana jest w kilku kategoriach najwybitniejszym przedstawicielom zawodów prawniczych – sędziom, adwokatom, prokuratorom oraz radcom prawnym - osobom odważnym w życiu publicznym i zawodowym. W kapitule nagrody w tym roku zasiadał m.in. adw. Jacek Trela, prezes NRA. 

 

Laureatami-adwokatami ubiegłych lat byli: adw. Maciej Gutowski, adw. Mikołaj Pietrzak, adw. prof. Piotr Girdwoyń, adw. Piotr Kardas, adw. Andrzej Kubas.

 

Adw. Justyna Mazur, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, pełni tę funkcję od 2013 r. Pełni także funkcję Wiceprezesa Zrzeszenia Prawników Polskich z siedzibą w Bydgoszczy. Uhonorowana została odznaką „Adwokatura Zasłużonym”, Medalem Prezydenta RP za Zasługi dla Adwokatury, Medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz najwyższym odznaczeniem Zrzeszenia Prawników Polskich.

 

W marcu 2017 r. w rankingu Expressu Bydgoskiego znalazła się w pierwszej trójce najbardziej wpływowych kobiet Bydgoszczy. Podium podzieliła z  wiceprezydent Bydgoszczy Iwoną Waszkiewicz oraz Joanną Franczak, bydgoską restauratorką i bizneswoman. W latach 2001-2004 adw. Justyna Mazur pełniła funkcję zastępcy członka ORA. Od 2004 do 2007 była członkiem Komisji Sportu i Rekreacji, a w 2007 – członkiem komitetu organizacyjnego XV Ogólnopolskich Dni Prawniczych, koordynowanego przez bydgoski oddział Zrzeszenia Prawników Polskich. Od roku 2007 pełniła funkcję wicedziekana ORA w Bydgoszczy.

 

W trakcie trwania kadencji dziekan adw. Justyny Mazur, Izba Bydgoska prowadzi z liczne działania pro bono, akcje edukacyjne i charytatywne.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

(materiały prasowe Naczelnej Rady Adwokackiej)

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2024