Aktualności

XIV Forum Prawnicze „X Muza A Temida” [16.11.2018]

16.11.2018

Zapraszamy na kolejną edycję otwartego Forum Prawniczego poświęconego zagadnieniom z zakresu prawa autorskiego. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, 16 listopada o godz. 10.00 w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy. Wstęp wolny!

 

 

XIV FORUM PRAWNICZE „X MUZA A TEMIDA”

 

 

16.11., piątek, godz. 10.00,

ORA w Bydgoszczy, ul. Nowy Rynek 5, wstęp wolny 

 

 

 

PROGRAM 

 

 

„Plakat Camerimage 2014 – case study z zakresu prawa autorskiego”

 

adwokat Maciej Adamczyk - Adamczyk i Spółka. Kancelaria radców prawnych i adwokatów

 

Warsztaty z zakresu prawa autorskiego na przykładzie twórczego procesu tworzenia plakatu festiwalowego. Przedmiotem warsztatu będzie praktyczna strona prawa autorskiego, omawiana na konkretnym przykładzie. Czym utwór inspirowany różni się od opracowania, gdzie przebiega granica, co to jest utwór pierwotny i zależny, czy ochronie prawnej może podlegać koncepcja plakatu czy tylko jego ostateczna wersja.

 


 

Umowy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych w produkcji filmowej - jak uniknąć błędów?

 

Adwokat Łukasz Niedziela - Kancelaria Adwokacka United Professionals

 

Film to jeden z najbardziej złożonych utworów. Relacje pomiędzy producentem a współtwórcami filmu regulować powinna przemyślana umowa, gwarantująca wszystkim zainteresowanym niezakłóconą produkcję, dystrybucję i eksploatację dzieła audiowizualnego. Na praktycznych przykładach podpowiemy, jaką umowę zawrzeć, o czym pamiętać i jak unikać typowych błędów podczas zawierania umów dotyczących praw autorskich i pokrewnych.

 


 

Film w cyfrowym świecie. Jego eksploatacja i udostępnianie.

 

radca prawny Michał Trowski - Kancelaria radców prawnych Trowski i Wspólnicy Powodem sporu stać się może eksploatacja utworu filmowego on-line. Jakie zgody trzeba uzyskać? Czy możemy bez obaw posługiwać się linkami? Czy możliwe jest korzystanie z filmu lub jego części bez wynagrodzenia? Na praktycznych przykładach podpowiemy jak się zachować i w jaki sposób postępować.Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy wspólnie podczas tytułowej prezentacji.

 

 

Moderatorzy forum: adw. Justyna Mazur, adw. Ewa Czerska (Bydgoska Izba Adwokacka).

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016