Aktualności

Wystawa z okazji Dnia Dziecka w Klubie Adwokata

31.05.2019


Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, od piątku 31 maja Klub Adwokata w Bydgoszczy zdobi wystawa 11-letniej Heleny Ogrodowicz; córki naszej koleżanki adw. Joanny Ogrodowicz i kolegi r.pr. Rafała Ogrodowicz. Zachęcamy do obejrzenia galerii, w której przedstawiamy przykładowe prace naszej młodej artystki.

 

 

Helenka uczęszcza do piątej klasy szkoły podstawowej. Jej zamiłowanie do sztuk plastycznych miało swoje początki już w wieku przedszkolnym, kiedy to spędzała czas wolny na rysowaniu, kolorowaniu i tworzeniu figurek z plasteliny czy papieru. Zainteresowanie to pielęgnowała przez następne lata nie tylko w zaciszu domowym czy szkole, ale także uczęszczając na dodatkowe zajęcia plastyczne. Obecnie Jej ulubionymi technikami są rysowanie pastelami olejnymi oraz malowanie akwarelami, a także szkicowanie ołówkiem. Poza malarstwem Helena interesuje się jazdą konną, na którą uczęszcza od czterech lat. Przejawia się to także w twórczości artystki, która głównie skupia się na tematyce związanej z przyrodą i zwierzętami. Inspiracja naturą i odbytymi podróżami owocuje malarskimi pejzażami, a sztuka daje Helenie możliwość wyrażania emocji, które rodzą się poprzez obserwację otaczającej Ją rzeczywistości. Artystka jest wnikliwym obserwatorem, a przy tym osobą bardzo empatyczną. Połączenie tych cech sprawia, że Jej twórczość jest autentyczna; pełna barw i przedstawia uchwycone przez nią chwile, które wielu z nas przeżywa bezrefleksyjnie. 


Helena nie myśli o drodze zawodowej związanej z malarstwem, aktualnie interesująca wydaje się jej praca architekta.

 


Wszystkim Dzieciom życzymy wspaniałego Dnia Dziecka, mnóstwo radości i miłości, a dorosłym tej umiejętności zadumy i refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością, którą posiada Helenka. 


 


wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016