Aktualności

Wykład na temat ochrony praw konsumenta - fotorelacja [17.05.2019]

17.05.2019


17 maja 2019 w Klubie Adwokata w Bydgoszczy odbył się otwarty wykład, którego tematem przewodnim była ochrona praw konsumenta, oszustwa związane z namawianiem osób starszych do udziału w "darmowych" pokazach garnków, materacy itd. oraz szereg oszustw na tak zwanego „wnuczka”.

 

Pierwszym prowadzącym spotkanie, był pan podkomisarz Adam Kumkowski, który opowiedział o kradzieżach, które są przeprowadzane na osobach starszych. Obecnie oszuści nie tylko podszywają się pod wnuczków, ale także podają się za policjantów, dzięki czemu zdobywają zaufanie swoich rozmówców. Zostały przedstawione filmy prezentujące mechanizm działania złodziei oraz metody zapobiegania.

 

W drugiej części wykładu adwokat Tomasz Szamocki przedstawił podstawy wiedzy o ochronie praw konsumenta oraz opowiedział o nieuczciwych praktykach stosowanych przez sprzedawców. W trakcie wykładu zaprezentował podstawy prawne, które powinny być znane każdemu konsumentowi i sprzedawcy, przybliżył możliwe sposoby przeciwdziałania natrętnym telefonom lub mailom oraz uczulił słuchaczy na sytuacje, które powinny wzbudzać ich nieufność przy realizowania transakcji stacjonarnych i internetowych.

 

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia autorstwa Przemka Obarskiego.


wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016