Aktualności

Wizyta z niespodzianką w bydgoskiej szkole

22.02.2017


Najpierw uczyli jak pokojowo rozwiązywać szkolne nieporozumienia, teraz znów pomogli uczniom. Przedstawiciele Bydgoskiej Izby Adwokackiej postanowili wesprzeć pracę nauczycieli i naukę podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy.

 

Adwokaci i aplikanci adwokaccy zorganizowali  zbiórkę pieniędzy w trakcie corocznego spotkania opłatkowego Izby.  Zebrane pieniądze przeznaczyli na zakup nowego projektora multimedialnego dla wspomnianej szkoły. 

 

Uroczyste przekazanie sprzętu nastąpiło w środę, 22 lutego br.  w trakcie szkolnego apelu. Prezent został złożony na ręce dyrektora placówki, Alicji Kruzel przez dziekan ORA Bydgoszcz, adw. Justynę Mazur

 

Bydgoski SOSW nr 3 jest jedną spośród 41 placówek, w których aplikanci i adwokaci bydgoskiej izby adwokackiej realizowali w 2016 r. program edukacyjny pn. „Mediacje w szkole w praktyce”

 

Władze obu podmiotów, zarówno dyrektor Alicja Kruzel, jak i dziekan ORA Bydgoszcz, adw. Justyna Mazur, zadeklarowały podjęcie dalszej współpracy z zakresie edukacji prawnej. Wydarzenie odnotowały lokalne media w tym telewizja, stacje radiowe oraz prasa. 

 

Program „Mediacje w szkole w praktyce” był wynikiem współpracy podjętej w listopadzie 2015 r. przez Kuratorium Oświaty i Izbę Adwokacką w Bydgoszczy na rzecz upowszechniania wiedzy o sposobach rozwiązywania konfliktów. W programie wzięło udział 820 uczniów z 41 szkół województwa kujawsko-pomorskiego. Celem programu było promowanie idei mediacji rówieśniczych oraz zachęcenie nauczycieli i uczniów do tworzenia ośrodków mediacji rówieśniczej. Kolejna edycja programu ruszy wiosną br.

 

Akcja w bydgoskiej szkole to druga w tym roku akcja charytatywna z udziałem Bydgoskiej Izby Adwokackiej. W styczniu br. Izba aktywnie wpierała 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. przekazując na aukcję specjalny "Voucher na Dzień z Adwokatem". 

 

Polecamy relację w lokalnych mediach:

 

https://bydgoszcz.tvp.pl/29184908/mlodzi-adwokaci-zrobili-mily-prezent-placowce-oswiatowej 

http://www.radiopik.pl/2,52682,bydgoscy-aplikanci-adwokaccy-dla-niepelnosprawny 

http://www.bydgoszczinaczej.pl/artykul/mlodzi-prawnicy-z-niespodzianka-dla-uczniow/ 

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016