Aktualności

Tydzień mediacji - konferencja [15.10.2019]

15.10.2019


W związku ze zbliżającym się Tygodniem Mediacji (14-18 października) zapraszamy do udziału w konferencji, przygotowanej przez Centrum Mediacji, działającym przy ORA w Bydgoszczy. Konferencja odbędzie się 15 października (wtorek) w godz. 9-12.00 w Sądzie Okręgowym, przy ulicy Wały Jagiellońskie 2.

 

PROGRAM:

 

1. Wprowadzenie. Zapoznanie uczestników panelu z działalnością Centrum Mediacji przy Okręgowej Radzie adwokackiej w Bydgoszczy - prowadzący adw. Maciej Adamowicz, Prezes Centrum Mediacji przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy

 

2. Praktyczne warsztaty z symulacji mediacji karnej — prowadząca adw. Angelika Jędryka-Pihut, mediator w sprawach karnych.

 

- Warsztaty polegające na wcieleniu się w rolę mediatora oraz stron konfliktu. Pozostałe osoby przyjmują rolę obserwatora, by podczas podsumowania symulacji móc podzielić się refleksjami na temat zachowania i słów (mediatora oraz stron), które przybliżały strony do dojścia do porozumienia oraz tych, które od tego oddalały.

 

3. ”Co nowego w mediacji? - kilka uwag po nowelizacji postępowania cywilnego” - prowadząca adw. Karolina Korkowska-Krokos.

 

4. ”Sprawiedliwość naprawcza a mediacja. Korzyści, jakie niesie postępowanie mediacyjne w sprawach karnych” - prowadząca adw. Angelika Jędryka-Pihut.

 

 

Wstęp wolny! Zapraszamy!

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016