Aktualności

Szkolenie podstawowe z zakresu mediacji [13-14.04.2019]

16.04.2019


W miniony weekend w Klubie Adwokata w Izbie Adwokackiej w Bydgoszczy odbyła się pierwsza część szkolenia podstawowego z zakresu mediacji. Zajęcia zostały przeprowadzone przez adw. Cezarego Rogula, któremu jeszcze raz dziękujemy za całą przekazaną wiedzę.

 

 

 

 

Szkolenie zostało podzielone na część teoretyczną i praktyczną. W ramach teorii omówiono: podstawowe pojęcia związane z zarządzaniem sporem, rodzaje i etapy mediacji, a także rolę mediatora w sporze i narzędzia, którymi powinien się posługiwać. Uczestniczy zapoznali się z szerokim wachlarzem taktyk negocjacyjnych i zagłębili się w niuanse związane z prawidłowym prowadzeniem mediacji sądowych i pozasądowych. W trakcie części praktycznej adwokaci przygotowali sprawę do mediacji oraz wspólnie przeprowadzili jej symulację.

 

 

 

Udział w szkoleniu został potwierdzony certyfikatami, które uprawniają do  wpisu na listę mediatorów sądowych oraz samodzielnego prowadzenia mediacji.

Szkolenie odbyło się przy dofinansowaniu z Naczelnej Rady Adwokackiej i współpracy z Centrum Mediacyjnym przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

 

Druga część szkolenia zaplanowana jest na 26-28 kwietnia 2019 roku.

 

 

 

 Fot. Dominika Król

 


wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016