Aktualności

Konferencja: Język(i) w prawie [11.06.2018]

11.06.2018

Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", Związek Prawników Polskich z siedzibą w Bydgoszczy, Izba Adwokacka w Bydgoszczy i Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zapraszają na konferencję pt. "Język(i) w prawie. Zastosowanie językoznawstwa i translatoryki w praktyce prawniczej.", która odbędzie się 11 czerwca br. w siedzibie Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Szczegółowy program poniżej.

czytaj więcej


Rafał Przybyszewski laureatem Środowiskowego Konkursu Krasomówczego w Olsztynie!

26.05.2018

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż aplikant adwokacki Bydgoskiej Izby Adwokackiej, Rafał Przybyszewski zdobył trzecie miejsce oraz nagrodę publiczności podczas Środowiskowego Konkursu Krasomówczego Aplikantów Adwokackich, który odbył się w dniach 25-26 maja w Olsztynie!

czytaj więcej


Ignoruj lub wymaż, czyli koniec ery prywatności w dobie darknetu - debata [22.05.2018]

22.05.2018

Kto czyta i cenzuruje nasze posty na Facebooku? Dlaczego sami odzieramy się z prywatności i narażamy się na niebezpieczeństwo publikując zdjęcia swoich dzieci w Internecie? Co popycha ludzi do narcyzmu? Jaka jest cena za utratę prywatności? Jak wygląda mroczna strona internetu? Czy social media zabiją demokrację? No i w końcu co to jest "DARKNET"? Zapraszamy na debatę!

czytaj więcej


ORA Bydgoszcz wspiera 15. Festiwal Filmowy Millenium Docs Against Gravity

17.05.2018

Wierzymy, że filmy dokumentalne są bliskie pracy adwokata dlatego miło nam ogłosić, że Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy wspiera tegoroczną 15. edycję Millenium Docs Against Gravity, Bydgoski Aneks. Festiwal startuje w najbliższą sobotę, 19 maja w Kinie Orzeł! Adwokaci z naszej Izby przygotowali dla uczestników festiwalu dwie niespodzianki. 

czytaj więcej


Doskonały wynik egzaminu zawodowego aplikantów Bydgoskiej Izby Adwokackiej!

14.05.2018

Z dumą informujemy, że wszyscy aplikanci Bydgoskiej Izby Adwokackiej, którzy przystąpili w tym roku do egzaminu adwokackiego uzyskali wynik pozytywny! Gratulujemy!

czytaj więcej


Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016