Aktualności

Spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej [15.12.2018]

15.12.2018


W sobotę, 15 grudnia br., w bydgoskim Hotelu Słoneczny Młyn odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe Bydgoskiej Izby Adwokackiej. 

 

W wydarzeniu wzięli udział znamienici goście, w tym Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, adw. Jerzy Glanc, wiceprezes Naczelnej Rady Adwokackiej, opiekun bydgoskiej izby, SSR Jakub Kościerzyński, SSO Mariola Urbańska-Trzecka, prezes bydgoskiego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, SSO Tomasz Adamski, prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy oraz licznie zgromadzeni adwokaci i aplikanci Bydgoskiej Izby Adwokackiej.

 

 

 

Spotkanie rozpoczęło przemówienie adw. Justyny Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy, która złożyła zebranym życzenia w imieniu wszystkich członków Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy: 

 

Niezwykle budujące jest to, że jest tu nas tak wielu, że czujemy potrzebę bycia razem, w tym świecie który tak pędzi, w którym często nie znajdujemy czasu, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić, a co dopiero spotkać się z koleżankami i kolegami. Mocą tych świąt jest atmosfera i to spotkanie jest tego najlepszym dowodem. Jesteśmy już chyba ostatnią izbą, która tak licznie spotyka się przed świętami Bożego Narodzenia i składa sobie życzenia. Życzę wam wiele zdrowia, pogody ducha, sukcesów zawodowych, które są coraz trudniejsze, bo spotykamy się z wieloma problemami. Życzę nam wszystkim, abyśmy także za rok mogli się tu razem spotkać i wspólnie podzielić opłatkiem. – dodała.

 

 

justyna+mazur+życzenia

 

Głos zabrał także prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski:

 

Wyczuwam dużo pozytywnej energii od państwa płynącej. Zawód, który uprawiacie jest piękny i zarazem bardzo ważny, bo realizując siebie, tak naprawdę służycie innym, dbając o to, aby zostali sprawiedliwie potraktowani przez prawo, doszukując się prawdy i praworządności. Życzę wam, aby wasi klienci wychodzi od was z pełną satysfakcją, a wy żebyście mieli poczucie, że wszystko co leżało w waszej mocy, uczyniliście dla nich. Wówczas wasza satysfakcja będzie największa. Życzę wam wszystkiego dobrego na najbliższy czas, ciepła płynącego od innych i na Nowy Rok dużo siły, bo będzie ona nam wszystkim bardzo potrzebna.

 

rafał+bruski+prezydent+bydgoszcz

 

 

Następnie zgromadzeni na sali goście tradycyjnie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia, po czym przyszedł czas na wspólne kolędowanie. O oprawę muzyczną zadbali absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej, Kamila Łozińska (śpiew) i Tomasz Rafalski (keyboard), którzy wykonali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Po części artystycznej zgromadzeni goście zasiedli wspólnie do uroczystej kolacji podczas której podziwiać mogli także pokaz fotografii i filmów, przypominających najważniejsze wydarzenia z życia izby z mijającego roku 2018. 

 

jan+junk+nestor+adwokat

 

 

Śladem lat minionych spotkaniu towarzyszyła także zbiórka na cele charytatywne. W tym roku izba zbierała fundusze na wsparcie organizacji kolejnej edycji turnieju sportowego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy.

 
wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016