Aktualności

Ślubowanie adwokackie [29.08.2019]

29.08.2019


W czwartek 29 sierpnia 2019 roku w hotelu Holiday Inn w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie adwokackie. Do bydgoskiej Izby dołączyło siedem osób.

 

 

W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, patroni oraz najbliżsi ślubujących, którzy przez ostatnie lata dzielnie wspierali młodych adwokatów w dążeniu do upragnionego celu.

 

Aplikanci ślubując sumienne wykonywanie obowiązków zgodnie z przepisami prawa, zachowywanie tajemnicy zawodowej oraz kierowanie się zasadami uczciwości, godności i sprawiedliwości przywdziali togi i oficjalnie dołączyli do grona bydgoskiej Izby.

 

Jak powiedziała prowadząca uroczystość dziekan adw. Justyna Mazur: "Zawód adwokata często ma gorzko-kwaśny smak, jednak potrafi być piękny i słodki, co przejawia się w zaufaniu naszych klientów, którzy do nas wracają, czy też w pomyślnie przeprowadzonych procesach sądowych. Czasami też stajemy się powiernikami naszych klientów i szczególnie cieszy, gdy oni po trudnych życiowych doświadczeniach wstają z kolan, a my możemy dać im nadzieję na lepszą przyszłość."

 

Życzymy nowo przyjętym do grona adwokatów, aby w ich zawodowym życiu, było jak najwięcej tych słodkich i przynoszących satysfakcję sytuacji oraz by z uporem i cierpliwością stali na straży praw obywateli.

 

Ślubujący otrzymali od Dziekan ORA Konstytucję RP, która w zawodzie adwokata jest fundamentem i jak sami zaznaczyli w podziękowaniu "zasady w niej określone nie tylko mają być bronione przez adwokatów, ale także muszą bronić nas samych. Najważniejsze, aby zawsze pamiętać w naszej pracy o człowieku, którego reprezentujemy."

 

Gratulujemy młodym adwokatom i życzymy samych sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia autorstwa Przemka Obarskiego.
wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016