Aktualności

Prawo autorskie - szkolenie [14.11.2017]

14.11.2017


Informujemy, iż dnia 14 listopada 2017r. (wtorek) w godz. 10-15 w Hotelu Holiday Inn, w ramach Festiwalu Camerimage, odbędzie się Forum Prawnicze pn. "X Muza a Temida" poświęcone prawu autorskiemu. W związku z faktem, iż współorganizatorem Forum jest Okręgowa Rada Adwokacka, za udział w spotkaniu przyznawane będą punkty szkoleniowe (6 punktów szkoleniowych).

 

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w Forum prosimy o dokonywanie zgłoszeń za pośrednictwem maila, telefonicznie lub bezpośrednio w siedzibie sekretariatu do dnia 10 listopada 2017 r.

 

 

PROGRAM 

 

Moderatorzy Forum: adwokat Justyna Mazur, adwokat Ewa Czerska - Bydgoska Izba Adwokacka
 

 

Michał Trowski - radca prawny - Kancelaria radców prawnych i adwokatów Trowski Lazer i Wspólnicy

 

"Film i media społecznościowe - nowe wyzwania prawa autorskiego."

Więcej informacji i więcej kanałów dystrybucji. Powielanie raz przekazanej informacji staje się standardem. Proces ten uwypuklają i przyspieszają media społecznościowe. Jak się zachować ? W jaki sposób postępować ? Czy istnieją regulacje ? Odpowiedź na te i inne pytania zdefiniują prawo autorskie na następne dekady.
Łukasz Niedziela - adwokat - Kancelaria Adwokacka United Professionals

"Umowy z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych w produkcji filmowej - jak uniknąć błędów?"

Film to jeden z najbardziej złożonych utworów. Relacje pomiędzy producentem a współtwórcami filmu regulować powinna przemyślana umowa, gwarantująca wszystkim zainteresowanym niezakłóconą produkcję, dystrybucję i eksploatację dzieła audiowizualnego. Na praktycznych przykładach podpowiemy, jaką umowę zawrzeć, o czym pamiętać i jak unikać typowych błędów podczas zawierania umów dotyczących praw autorskich i pokrewnych.
 

 

Lucyna Sas-Swadźba - Radca prawny

„Kult pamięci osoby zmarłej jako dobro osobiste naruszone w filmie”

Jak daleko sięga wolność twórców filmowych? Czy granicę stanowią dobra osobiste rodziny postaci filmowych wzorowanych na ich zmarłych krewnych a jeśli tak to jak wyznaczyć tę granicę? Czy film „Amok” narusza prawa rodziny ofiary Krystiana Bali?

 

 

----
25. Camerimage odbędzie się w Bydgoszczy
w dniach od 11 do 18 listopada 2017
Więcej na temat Bydgoszczy można znaleźć na www.visitbydgoszcz.pl  

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016