Aktualności

ORA Bydgoszcz przekazuje maseczki ochronne dla personelu medycznego

26.03.2020


Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy pomaga walczyć z koronawirusem. Rada przekazała dziś 1000 sztuk jednorazowych maseczek ochronnych  Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy.

 

Adwokaci zorganizowali akcję w odpowiedzi na apel bydgoskich służb medycznych.

 

- Codziennie docierają do nas informacje, że szpitalom brakuje medycznych środków ochrony osobistej. W dramatycznym tempie topnieją rezerwy maseczek, fartuchów i innych niezbędnych rzeczy do niesienia pomocy. Konieczne było wsparcie. – mówi adw. Justyna Mazur, dziekan bydgoskiej izby

 

- Lekarze, pielęgniarki wykonują nadludzki wysiłek i pracują w ogromnym stresie. Towarzyszy im strach nie tylko o pacjentów, ale i o siebie. Chcemy odwdzięczyć się im za to, co robią dla nas wszystkich, w tych trudnych warunkach. - dodała

 

Maseczki przekazano na ręce Katarzyny Florek, przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy, skąd trafią do najbardziej potrzebujących placówek.

 

Od poniedziałku adwokaci bydgoskiej izby wspierają również personel medyczny, udzielając nieodpłatnej pomocy prawnej. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni mogą zgłaszać wszelkie wątpliwości, dotyczące swoich uprawnień i obowiązków, związanych z niesieniem pomocy, w trakcie trwającej epidemii. Wsparcie udzielane jest telefonicznie oraz mailowo. Akcja organizowana jest we współpracy z Okręgową Izbą Lekarską w Bydgoszczy.

 

Lista adwokatów biorących udział w akcji dostępna jest pod linkiem:
http://www.ora.bydgoszcz.pl/dla-adwokata/aktualnosci/adwokaci-bydgoskiej-izby-pro-bono-dla-sluzby-zdrowia

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016