Aktualności

Niespodzianka od ORA Bydgoszcz dla niepełnosprawnej młodzieży

13.02.2019


W minioną środę, 13 lutego, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy odwiedziły adw. Justyna Mazur, dziekan ORA w Bydgoszczy oraz adw. Mariola Wach. Przygotowały dla uczniów miłą niespodziankę.

 

Przekazały one młodzieży z Ośrodka, ufundowane przez Okręgowa Radę Adwokacką, koszulki z logo placówki. Dzięki jednolitym koszulkom uczniowie z dumą będą mogli reprezentować szkołę na różnych uroczystościach, spotkaniach czy zawodach sportowych.

 

To nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa adwokatów i aplikantów Bydgoskiej Izby Adwokackiej, która ma na celu wspieranie podopiecznych bydgoskiej placówki z ul. Granicznej. Wcześniej prawnicy zorganizowali m.in. zbiórkę funduszy dzięki którym udało się zakupić projektor multimedialny dla uczniów. Ośrodek jest też jedną spośród ponad 40 szkół, w których aplikanci bydgoskiej izby adwokackiej realizowali w latach 2016-2017 roku projekt edukacyjny "Mediacje w szkole w praktyce", w trakcie którego młodzież poznawała metody pokojowego rozwiązywania sporów.

 

Bydgoski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3, to prawie 230 uczniów z różnym stopniem niepełnosprawności. Około 70 z nich objętych jest indywidualnym nauczaniem w domu. Do dyspozycji uczniów jest w szkole świetlica, biblioteka, pracownie przedmiotowe, sala gimnastyczna oraz sale rewalidacyjne.

 

 

ORA Bydgoszcz funduje koszulki dla uczniów

 

 (materiały prasowe SOSW nr 3 w Bydgoszczy)

 


Relacja ze strony szkoły:
http://www.sosw3.bydgoszcz.pl/9-aktualnosci/1607-mila-wizyta-w-specjalnym-osrodku-szkolno-wychowawczym-nr-3-w-bydgoszczy

 

Fotorelacja w Expressie Bydgoskim:

https://expressbydgoski.pl/okregowa-rada-adwokacka-ufundowala-koszulki-z-logo-szkoly-uczniom-sosw-nr-3/ga/13886701/zd/33857539

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016