Aktualności

Bydgoszcz, Białystok, Wałbrzych: Adwokaci na pomoc dzieciom

11.03.2018


Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy zorganizowała akcję z myślą o dzieciach z rodzin poszkodowanych przez nawałnicę, która dotknęła w sierpniu 2017 r. woj. pomorskie i kujawsko-pomorskie.

 

To, co wydarzyło się latem mioniego roku wstrząsnęło całą Polską. Adwokaci włączyli się w pomoc finansową dla gmin, które najbardziej ucierpiały w wyniku działania żywiołu. Byli też na miejscu, działali "w terenie" udzielając bezpłatnej pomocy prawnej obejmującej m.in. przygotowywanie wniosków o odszkodowanie.

 

Adwokaci nie zapomnieli o potrzebujących także zimą. Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy zorganizowała akcję skierowaną do dzieci z rodzin dotkniętych sierpniową tragedią. Na apel bydgoskiej izby odpowiedziały Izba Adwokacka w Białymstoku z dziekan adw. dr  Agnieszką Zemke-Górecką na czele oraz Izba Adwokacka w Wałbrzychu z dziekanem adw. Jerzym Lachowiczem. Zebrane środki przeznaczono na organizację zimowych półkolonii dla dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego. 

 

Z myślą o najmłodszych przygotowano liczne atrakcje obejmujące m.in. aquazimowisko, warsztaty taneczne, turniej piłkarski oraz wyjazd do parku trampolin w Bydgoszczy. Dla młodzieży zorganizowano m.in. wycieczkę do kina oraz zwiedzanie nowo otwartego lodowiska TORBYD. Akcję z ramienia Bydgoskiej Izby Adwokackiej koordynował adw. Sławomir Szymański.

 

Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy wsparła ponadto podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Stolarskiej 2 w Bydgoszczy. Środki przekazane placówce przeznaczono na organizację zajęć dla dzieci na czas trwania w ośrodku prac remontowych przypadających na okres ferii zimowych.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji!

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016