Aktualności

Bezpłatne porady prawne w ramach Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa [21.03.2017]

21.03.2017


Bydgoska Izba Adwokacka aktywnie włączyła się w przypadające 21 marca, obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. W ramach współpracy podjętej przez Izbę i organizatora wydarzenia - Dziecięce Graffiti - adwokaci i aplikanci adwokaccy udzielać będą bezpłatnych porad prawnych.

 

Obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa odbędą się w godz. 10.00-14.00 w sali konferencyjnej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

 

Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dziecięce Graffiti. Imprezę Honorowym Patronatem objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Mikołaj Bogdanowicz oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Marek Gralik.

 

W ramach wtorkowej akcji adwokaci i aplikanci Bydgoskiej Izby Adwokackiej udzielać będą wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad prawnych.

 

Ponadto w programie obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa znajdą się m.in. przemarsz przez Park Kazimierza Wielkiego do Fontanny „Potop” z Orkiestrą Dętą „Mechanik nr 1”, wystąpienia ekspertów, część artystyczna, stoiska eksperckie, stoiska m.in. z czasopismami, książkami i poradnikami dotyczącymi zespołu Downa, warsztaty dla dzieci oraz słodki poczęstunek.

 

Wydarzenie wspierają Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Bydgoszczy, Grupa deix Studio, Fundacja Dr Clown, Grupa Lok Wataha i ORA Bydgoszcz.

 

Zapraszamy!

 

 

 

Światowy Dzień Osób z Zespolem Downa plakat

 

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016