Aktualności

Apelujemy o pomoc dla zniszczonego nawałnicą Rytla

16.08.2017


Poniżej publikujemy pismo, które w tej sprawie wystosowała dziekan ORA Bydgoszcz, adw. Justyna Mazur.

 

 

Drodzy Spływowicze,

 

Koleżanki i Koledzy Adwokaci i Aplikanci Adwokaccy 

 

            To co wydarzyło się w ostatnich dniach w Borach Tucholskich przeraża. Droga z Mylofu przez Rytel – gdzie w poprzednich latach mieliśmy swoje obozowisko – to trasa Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Brdą im. adwokata Romana Latosa. Pokonujemy ją od kilkunastu lat. Zaledwie tydzień przed nie dającą szans na ratunek nawałnicą, odbywał się nasz spływ – obozowaliśmy kilka kilometrów od Suszka. Na polu namiotowym, gdzie przebywaliśmy przez kilka dni, spadły złamane drzewa. Możemy być wdzięczni losowi. Pozostali tam jednak ludzie, którzy przez te wszystkie lata dbali o nasze bezpieczeństwo, gościli nas, oddawali swoje serce. Przyzna to z pewnością każdy kto brał udział w spływie.

 

            Nie sposób zatem zostawić ich bez wsparcia w chwili największego dramatu, kiedy dosłownie wielu z nich straciło dach nad głową. Ale to nie wszystko – prowadzą dalszą walkę o to aby tego co zostało nie zalała powódź. Złamane drzewa tamują przepływ Brdy. Nadszedł czas abyśmy to my okazali im dzisiaj serce.

 

            Zwracam się zatem z ogromną prośbą aby każdy kto może i w jakim zakresie może przekazywał środki na konto SOLIDARNI Z RYTLEM

 

30 8147 0002 0008 1953 2000 0010

 

z dopiskiem „Nawałnica”

 

            Wydaje się, że jest to najlepszy adresat. Sołtys Rytla Łukasz Ossowski dał najlepszy przykład szybkiej, skutecznej i racjonalnej pomocy. Daje gwarancję sprawiedliwego rozdzielenia tych środków.

 

 

 

 

                                                                 Dziekan Izby Adwokackiej w Bydgoszczy

                                                                              adwokat Justyna Mazur

  

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016