Aktualności

AKCJA "Adwokaci dzieciom uchodźców"

01.09.2021

Koleżanki i Koledzy, Komisja Wizerunku NRA wraz z izbami adwokackimi pragnie zaprosić wszystkich chętnych do pomocy w zbiórce pn. „Adwokaci dzieciom uchodźców".

 

Wychodząc naprzeciw pilnym potrzebom ośrodków dla cudzoziemców, w których znalazły się ewakuowane dzieci z Afganistanu, członkowie Komisji dotarli i zebrali informacje o potrzebach rzeczowych w poszczególnych ośrodkach.

Akcja wsparcia i zbiórka dotyczy zabezpieczenia podstawowych potrzeb dzieci.

Afgańskie dzieci z dnia na dzień znalazły się w nowej rzeczywistości, w nowym otoczeniu. Jedyne rzeczy, które posiadają to te, które miały na sobie w chwili nagłej i niespodziewanej ewakuacji.

Oczywiście priorytetem jest zapewnienie jak największej ilości ubrań i szeroko rozumianych środków higienicznych. Nie mniej zawsze przy tego typu akacjach mile widziane są także zabawki i słodycze.

 

Jako Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy apelujemy do Koleżanek i Kolegów oraz mieszkańców naszego miasta i regionu o włączenie się do zbiórki „Adwokaci dzieciom uchodźców".

 

Osoby chętne do wsparcia akcji prosimy o przynoszenie rzeczy spakowanych do toreb ozdobnych lub kartonów do siedziby Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy przy ul. Nowy Rynek 5 w Bydgoszczy w dniach 2-7. 09. od godz. 08:00 do godz. 16:00.

 

Poniżej przedstawiamy listę ośrodków wraz z ich potrzebami.

 

1.  Ośrodek dla Cudzoziemców w Podkowie Leśnej-Dębak

 

     05-805 Otrębusy

 

Potrzebne: pieluchy, mleko modyfikowane, ubranka dla niemowląt, odzież (w tym buty) dla dzieci w wieku 4-12 lat

 

2. Ośrodek dla Cudzoziemców w Lininie

 

     Linin 28

 

   05-530 Góra Kalwaria

 

Potrzebne: pieluchy, mleko modyfikowane, środki higieniczne, środki czystości, odzież dla dzieci (4-6 lat ) - głównie cieplejsze rzeczy na okres jesienno-zimowy (w tym cieplejsze buty)

 

3. Ośrodek dla Cudzoziemców w Czerwonym Borze

 

     Czerwony Bór 24/1

 

     18-400 Łomża

 

    z dopiskiem "strzeżony"

 

Potrzebne: środki czystości, środki higieniczne, artykuły do opieki nad noworodkami, pieluchy, odzież dziecięca ( 6-9 lat).

 

                W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy

                Dziekan ORA adw. Michał Bukowiński

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016