Aktualności

Adwokaci wybiorą nowe władze [19-21.03.2021]

19.03.2021


Krajowy Zjazd Adwokatury odbędzie się w dniach 19-21 marca br. w Bydgoszczy. Delegaci Adwokatury z całej Polski wybiorą wówczas prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, prezesa Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, rzecznika dyscyplinarnego Adwokatury, przewodniczącego Wyższej Komisji Rewizyjnej oraz członków: Naczelnej Rady Adwokackiej, Wyższego Sądu Dyscyplinarnego oraz Wyższej Komisji Rewizyjnej.

 

Ze względu na pandemię, zjazd będzie miał formę zdalną. Został podzielony na dwie części. Marcową – sprawozdawczo-wyborczą oraz wrześniową – na której delegaci przyjmą uchwały programowe, wytyczające kierunek działań Adwokatury na najbliższe lata.


Informacje organizacyjne, materiały zjazdowe oraz biogramy delegatów znajdują się na stronie internetowej XIII Krajowego Zjazdu Adwokatury, pod adresem: kza.adwokatura.pl. Na stronie tej prowadzona będzie również transmisja wydarzenia. 


Krajowy Zjazd Adwokatury odbywa się co cztery lata. Udział w nim weźmie 329 delegatów reprezentujących 24 izby adwokackie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu samorządu adwokackiego. 


Obecnemu, XIII Zjazdowi, towarzyszy hasło: Adwokatura: celujemy w przyszłość. Z kolei logo Zjazdu nawiązuje do jednego z najważniejszych symboli miasta – gospodarza KZA - bydgoskiej „Łuczniczki”. Młoda kobieta strzelająca z łuku pierwotnie strzegła nieistniejącego już gmachu Teatru Miejskiego. Dziś ubrana w togę metaforycznie nawiązuje do hasła Zjazdu, przypominając iż mimo, że adwokaci często różnią się w kwestii poglądów, to ich cel pozostaje ten sam – silna, niezależna i zjednoczona Adwokatura gotowa stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

 

Do zobaczenia w Bydgoszczy!

 

adw. Justyna Mazur i adw. Michał Bukowiński zapraszają na KZA 2021 

 

 

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016