Aktualności

XVIII SPŁYW KAJAKOWY BRDĄ im. ADWOKATA ROMANA LATOSA - zaproszenie

23.05.2019

Szanowni Koleżanki i Koledzy Adwokaci i Aplikanci! Komisja Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku Naczelnej Rady Adwokackiej wraz z OKRĘGOWĄ RADĄ ADWOKACKĄ W BYDGOSZCZY zapraszają wszystkich zainteresowanych na XVIII SPŁYW KAJAKOWY BRDĄ im. ADWOKATA ROMANA LATOSA. Odcinek jednej z najpiękniejszych polskich rzek pokonać planujemy w dniach 31 lipca - 4 sierpnia 2019r.

czytaj więcej


Premiera książki adw. Tadeusza Piziewicza [23.05.2019]

23.05.2019

W czwartek 23 maja 2019 w Klubie Adwokata w Bydgoszczy odbyło się spotkanie promocyjne nt. książki autorstwa Tadeusza Piziewicza pt. "Od Lwowa do Bydgoszczy. Wspomnienia".

czytaj więcej


ORA Bydgoszcz na 16. Millennium Docs Against Gravity

18.05.2019

Powoli dobiega końca bydgoska odsłona festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity, którego partnerem po raz drugi jest Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy. W sobotę 18 maja w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy został ogłoszony werdykt jury, w którego składzie miała przyjemność być dziekan ORA Bydgoszcz adw. Justyna Mazur. Oprócz nagrody głównej zostały przyznane dwa honorowe wyróżnienia w postaci statuetek ufundowanych przez Okręgową Radę Adwokacką.

czytaj więcej


Wykład na temat ochrony praw konsumenta - fotorelacja [17.05.2019]

17.05.2019

17 maja 2019 w Klubie Adwokata w Bydgoszczy odbył się otwarty wykład, którego tematem przewodnim była ochrona praw konsumenta, oszustwa związane z namawianiem osób starszych do udziału w "darmowych" pokazach garnków, materacy itd. oraz szereg oszustw na tak zwanego „wnuczka”.

czytaj więcej


Zaproszenie na premierę książki adw. Tadeusza Piziewicza [23.05.2019]

15.05.2019

Czego się można nauczyć od Tadeusza Piziewicza? Bo przecież z tej książki, tak obszernej, tak drobiazgowej, musi płynąć jakaś nauka. Autor jest legendą bydgoskiej palestry, a jego długie życie – osiągnął matuzalemowy iście wiek 100 lat – zachęca do lektury wspomnień. (…) Tadeusz Piziewicz pokazuje się w tej książce jako człowiek zaplątany w małą i wielką historię swoich czasów – człowiek, który potrafił ze skromnością i godnością nie dać się tej historii pokonać, potrafił, jak się to ładnie mówi, pozostać sobą. /fragment Przedmowy autorstwa adw. Justyny Mazur/

czytaj więcej


ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016