Aktualności

Startuje 18. Millennium Docs Against Gravity [3-12.09.2021]

01.09.2021


To prawdziwe święto kina dokumentalnego, któremu przewodzi hasło: "Z czułości do świata", rozpocznie się w piątek, 3 września w siedmiu największych miastach Polski. Honorowe wyróżnienie, jak co roku przyzna także bydgoska adwokatura.

 

Specjalne wyróżnienie dla autorki/autora filmu podejmującego problematykę obrony praw człowieka, Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy, przyznaje od 2018 r. - roku jubileuszu 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej. W gronie jurorów Bydgoskiego Aneksu, obok dokumentalistów, artystów sztuk wizualnych, dziennikarzy co roku zasiada także przedstawiciel bydgoskiej palestry. Dotąd tę rolę pełnili adw. Justyna Mazur, adw. Justyna Komowska oraz adw. Michał Bukowiński.

 

W tegorocznej edycji Festiwalu reprezentantem bydgoskich adwokatów będzie adw. Janusz Mazur. Mecenas jest absolwentem bydgoskiej „Jedynki” oraz Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prowadzi kancelarię adwokacką w Bydgoszczy. Były członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy, sędzia Sądu Dyscyplinarnego w Bydgoszczy. Odznaczony odznaką „Zasłużony dla Adwokatury.” Wychowawca wielu pokoleń aplikantów adwokackich. Swoje pasje realizuje w amatorskim teatrze w Starym Jasińcu. Wystąpił w filmach braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”, stojąc po stronie pokrzywdzonych, występując bezpośrednio przeciwko najwyższych hierarchom kościelnym.

 

Na prawdziwą filmową ucztę, premiery, nie tylko konkursowe, najlepszych dokumentów ubiegłego roku zapraszamy od 3 do 12 września 2021 r. do Kina Orzeł w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (partnera ORA w Bydgoszczy w wielu wspólnych przedsięwzięciach).

 

 

Program Festiwalu dostępny tutaj.

 

Zapraszamy!

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016