Aktualności

Redakcja Magazynu Adwokat zaprasza do współpracy!

24.06.2018


Redakcja Magazynu Adwokat poszukuje adwokatów, którzy chcieliby podjąć współpracę przy przygotowywaniu materiałów do publikacji w ramach projektu wizerunkowego Naczelnej Rady Adwokackiej pn. "Adwokat". Poniżej publikujemy list od Redakcji.

 

Dzień dobry, 

 

Redakcja Magazynu Adwokat, w ramach projektu wizerunkowego Naczelnej Rady Adwokackiej, pod nazwą ADWOKAT, zaprasza Państwa do współpracy przy przygotowywaniu materiałów do publikacji w związku z projektem. Publikacje odbywają się w bardzo wielu formach.

 

Jedną z nich jest kwartalnik Magazyn Adwokat, który jest kolportowany w nakładzie 170 000 egz. jako dodatek do poniedziałkowej Gazety Wyborczej (Wydanie ogólnopolskie). Teksty i materiały adwokackie są także publikowane na stronie www.e-magazynadwokat.pl i rozpowszechniane poprzez fanpage:www.facebook.com/magazynadwokat, oraz linkedin czy twitter.

 

Co kwartał organizowany jest też tzw. telefon do Adwokata w 7 miastach Polski.

 

Najbliższe wydarzenie to 29 czerwca 2018 r. Tematem rozmów z czytelnikami będą ubezpieczenia związane z turystyką. Miasta biorące udział w najbliższej edycji to: Częstochowa, Bydgoszcz, Szczecin, Płock, Łódź, Lublin, Białystok. 

 

Zachęcamy do współpracy wszystkich adwokatów, chcących zaistnieć w mediach społecznościowych pod wspólnym brandem: ADWOKAT.

 

Kampania to promowanie wizerunku adwokata jako specjalisty i profesjonalisty w każdej dziedzinie związanej z prawem. Sądzimy także, iż możliwość zaistnienia w ogólnopolskim dzienniku, a także możliwość publikowania tekstów pomiędzy kwartalnikami w codziennym wydaniu GW oraz w mediach internetowych, a także uczestnictwo w innych imprezach czy eventach organizowanych we współpracy z mediami, może wydać się Państwu interesujące z punktu widzenia promowania wizerunku adwokata. Publikujemy artykuł, imię nazwisko adwokata-autora oraz miasto, z którego pochodzi.

 

Poniżej przesyłamy propozycje tematów. Jednak oczywiście nie są wiążące. Każdy artykuł jest mile widziany. Warunek jest jeden – musi być „dla ludzi”. Taki jest cel Projektu Adwokat. 

 

Deadliny są ciągle. Projekt zakłada pojawianie się stale w sieci i na stronach, oprócz kwartalnika i wydań lokalnych oraz przedruków w innych gazetach, materiałów, pod wspólnym hasłem i brandem „Zajrzyj do Adwokata”.

 

Bardzo liczymy na współpracę.

 

Tworzone są obecnie także lokalne Oddziały Adwokata. Zachęcamy do tworzenia takich grup, lub przyłączenia się do już isntniejących.

 

Tematy:

 1. Spadki/darowizny – kiedy podatek, gdzie trzeba co zgłosić/PROFILAKTYK
 2. Spadek po osobie obcej, co lepsze testament czy darowizna, jakie urzędy przyjdzie nam odwiedzić – w każdym możliwym ujęciu/PROFILAKTYCH
 3. Co to są zasady współżycia społecznego. Kiedy sądy je uwzględniają.
 4. Odpowiedzialność – co to jest rękojmia przy sprzedaży mieszkania/DORADCA PRAWO NA CO DZIEŃ
 5. Odpowiedzialność za zwierzęta – prawo karne – czy pies może zostać aresztowany?/OBROŃCA
 6. Co to znaczy fałszerstwo intelektualne i co za to grozi? /OBROŃCA
 7. Czy nauczyciel może zabrać dziecku telefon? Czy Statut szkoły może zabraniać posiadania telefonu? Czy uczeń ma jeszcze jakieś obowiązki?/KOMENTATOR
 8. Opieka naprzemienna – zmiany, zmiany, zmiany – skąd się wzięły i dlaczego/OBSERWATOR – projekt nowelizacji
 9. Ubezpieczenia dzieci w szkole, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a ubezpieczenie NW. Suma gwarancyjna. Ogólne Warunki Umów./DORADCA PRAWO NA CO DZIEŃ
 10. Roboty budowlane – prace zanikające, zabezpieczenie dowodu, nowe rozporządzenie o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i budowle/DORADCA PRAWO W BIZNESIE
 11. Spółka Cywilna, czym jest. Jaką spółkę warto założyć dla jakiej działalności/DORADCA W BIZNESIE
 12. Najem długoterminowy a leasing – co jest korzystniejsze/PRAWO W BIZNESIE
 13. Nieuczciwy kontrahent – sposoby zabezpieczenia się zanim nie zapłaci/DORADCA PRAWO W BIZNESIE
 14. Proces polski i amerykański film/ADWOKAT KOMENTATOR  
 15. Skąd się wziął zawód adwokat/ADWOKAT KOMENTATOR
   

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą, prosimy o informację, prześlemy konkretne tematy i szczegóły projektu.

 

Kolejne wydanie kwartalnika do wrzesień 2018 r. Materiały do kwartalnika zbieramy już teraz. Zachęcamy do kontaktu.  

 

Adw. Jarosław Szczepaniak – j.szczepaniak@dsj-legal.pl

Adw. Katarzyna Piotrowska-Mańko – katarzyna.piotrowska@adwokatura.pl

Adw. Katarzyna Effort-Szczepaniak – katarzyna.effort@adwokatura.pl

 

Z pozdrowieniami

Zespół redakcyjny Magazynu Adwokat

 

 

Magazyn Adwokat

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016