Aktualności

Promocja książki prof. Janusza Kutty i koncert w klimacie lat 20-tych w Akademii Muzycznej [20.01.2018]

04.01.2018


W sobotę 20 stycznia br. o godz. 18.00 w siedzibie Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, przy ul. Słowackiego 7 odbędzie się uroczysta promocja książki prof. Janusza Kutty pt. "Dzieje Adwokatury w Wielkopolsce i na Pomorzu Nadwiślańskim w latach 1772-1945 r.". Wydarzenie organizuje Bydgoska Izba Adwokacka w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Najnowsza książka prof. Janusza Kutty stanowi rozwinięcie w aspekcie czasowym i geograficznym poprzedniej publikacji tj. Historii Izby Adwokackiej w Bydgoszczy 1945-2010, która powstała w 2012 roku. 

 

- (...) A zatem to kolejny krok w zachowaniu dla następnych pokoleń życia Adwokatury, ponadprzeciętnego angażowania się w różnego rodzaju działalność pozazawodową. (...) wydajemy kolejną książkę o historii adwokatury z przekonaniem, że stanie się zwierciadłem wewnętrznego życia narodu. A wszystko to dzieje się dzięki niestrudzonym inicjatywom Komisji Historycznej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bydgoszczy działającej pod przewodnictwem adwokata Macieja Dzierżykraja-Lipowicza - czytamy we wstępnie adw. Justyny Mazur, Dziekan ORA w Bydgoszczy 

  

Promocji książki towarzyszyć będzie program artystyczny w wykonaniu chóru „City Singers” pod kierunkiem Marty Ronek-Koślińskiej oraz formacji Vio-dion-duo (Malwina Mikołajczak – skrzypce i Krzysztof Lutrzykowski – akordeon).

 

W programie wieczoru usłyszymy najpopularniejsze melodie dwudziestolecia międzywojennego. Szlagiery takie jak: "Złociste chryzantemy", "Ach, śpij, kochanie", "Umówiłem się z nią na dziewiątą" czy "Miłość ci wszystko wybaczy" to tylko niektóre z utworów, które pojawią się w trakcie koncertu. Wstęp na zaproszenia. 

 

 prof. Janusz Kutta  

 

Dr hab. Janusz Kutta, prof. nadzw. Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, prorektor tejże Uczelni, długoletni dyrektor Archiwum Państwowego w Bydgoszczy. Absolwent UMK w Toruniu. Doktorat uzyskał w Instytucie Historii PAN w Warszawie, a stopień naukowy doktora habilitowanego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autor kilkunastu książek, m.in. Policja w Polsce Odrodzonej. Wielkopolska i Pomorze 1918-1920 (1994), Druga Rzeczpospolita i Kaszubi 1920-1939 (2003), Historia Izby Adwokackiej w Bydgoszczy 1945-2010 (2012) oraz redaktor i współautor Bydgoskiego Słownika Biograficznego, t. 1-7 (1994-2006). Autor kilkudziesięciu artykułów z historii nowożytnej i najnowszej oraz z zakresu dziejów administracji Wielkopolski i Pomorza. Członek zwyczajny Towarzystwa Naukowego w Toruniu, Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego w Bydgoszczy, Instytutu Zachodniego im. Zygmunta Wojciechowskiego w Poznaniu. 

 

 

 
wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016