Aktualności

ORA w Bydgoszczy solidarna z Rytlem

18.08.2017

Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy przekazała dziś środki w wysokości 3000 zł na pomoc w zwalczaniu skutków nawałnicy jaka dotknęła w miniony weekend m.in. gminę Czersk w woj. pomorskim. Natomiast, na miejscu, w Rytlu, adwokaci cały czas wspierają poszkodowanych udzielając nieodpłatnej pomocy prawnej. 

 

Już po pierwszych doniesieniach medialnych dotyczących skali zniszczeń spowodowanych nawałnicą, dziekan ORA Bydgoszcz, adw. Justyna Mazur, nawiązała kontakt z osobami poszkodowanymi i zadeklarowała gotowość Bydgoskiej Izby Adwokackiej do udzielenia pomocy.

 

Na miejscu, w Rytlu, do dyspozycji osób, które poniosły straty w wyniku żywiołu, jest adw. Tomasz Peplinski, członek Bydgoskiej Izby Adwokackiej. Mecenas od początku udziela ofiarom nawałnicy nieodpłatnych porad prawnych i pomaga wypełniać wnioski o odszkodowania. Pomoc prawną niesie także adw. Marcin Skrzypiec z Izby Adwokackiej w Bielsku-Białej. Szczegółowe informacje dotyczące nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób poszkodowanych oraz kontakty do adwokatów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czersku.

 

 

Ponadto, poza nieodpłatną pomocą prawną, ORA Bydgoszcz udzieliła wsparcia finansowego wsi Rytel. Przypomnijmy, że to właśnie przez Rytel wiedzie trasa, którą od kilkunastu lat adwokaci i aplikanci adwokaccy wspólnie pokonują w ramach Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego Brdą im. adwokata Romana Latosa. Zaledwie tydzień przed nawałnicą obozowaliśmy kilka kilometrów od Suszka. Teraz przyszedł moment spłacenia długu wdzięczności i udzielenia pomocy ludziom, którzy przez te wszystkie lata dbali o nas i nasze bezpieczeństwo.

 

Na konto „Solidarni z Rytlem” zostały przekazane dziś środki w wysokości 3000 zł z przeznaczeniem na likwidację szkód wywołanych nawałnicą. W  naszej ocenie jest to najlepszy adresat tych środków. Sołtys Łukasz Ossowski, który w ostatnich dniach dał najlepszy przykład szybkiej, skutecznej i racjonalnej pomocy, stanowi gwarancję właściwego wykorzystania tych środków także, jeśli zajdzie taka konieczność, rozdzielenia ich na okoliczne wsie dotknięte tą tragedią.

 

Władze ORA Bydgoszcz pozostają w stałym kontakcie z poszkodowanymi z ww. terenu i na bieżąco reagują na informacje o potrzebach mieszkańców.

 

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016