Aktualności

ORA Bydgoszcz wspiera 15. Festiwal Filmowy Millenium Docs Against Gravity

17.05.2018


Wierzymy, że filmy dokumentalne są bliskie pracy adwokata dlatego miło nam ogłosić, że Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy wspiera tegoroczną 15. edycję Millenium Docs Against Gravity, Bydgoski Aneks. Festiwal startuje w najbliższą sobotę, 19 maja w Kinie Orzeł! Adwokaci z naszej Izby przygotowali dla uczestników festiwalu dwie niespodzianki. 

 

We wtorek, 22 maja br. w godz. 17.30-18.30 w Kawiarni Szpulka MCK, przy ul. Marcinkowskiego 12, odbędzie się akcja bezpłatnych porad prawnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak chronić swoją prywatność w sieci i bezpiecznie korzystać z Internetu. O tym wszystkim będzie można porozmawiać z ekspertami z Bydgoskiej Izby Adwokackiej. 


Natomiast o godz. 19.00 w Szpulce odbędzie się dyskusja pt. "Ignoruj lub wymaż, czyli koniec ery prywatności w dobie darknetu" z udziałem wykładowców Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy oraz adwokatów z Bydgoskiej Izby Adwokackiej. Punktem wyjścia do dyskusji będzie film "Czyściciele Internetu", który zostanie wyświetlony w Kinie Orzeł o godz. 16.00. Zapraszamy! Wstęp na debatę jest bezpłatny. 

 

W tym roku aż 13 festiwalowych tytułów walczyć będzie o Bydgoszcz Art. Doc Award. O tym komu przypadnie nagroda zdecyduje jury: Karolina Leśnik, szefowa Galerii Miejskiej bwa, bydgoski dokumentalista, Maciej Cuske oraz adwokat Michał Bukowiński, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy i Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, działacz społeczny, miłośnik kina.

 

Co nowego może wnieść głos prawnika do rozmowy o filmie?

 

Fundamentem pracy adwokata są prawa człowieka. A jeśli spojrzymy na tematy filmów dokumentalnych to prawa człowieka w rozumieniu bardzo szerokim leżą w polu zainteresowań wielu autorów. (...) Przyznam, że bardzo się ucieszyłem, kiedy zostałem zaproszony do jury Millennium Docs Against Gravity. Wtedy zacząłem się zastanawiać, dlaczego akurat dokument jest mi szczególnie bliski, jeśli chodzi o sztukę filmową. Doszedłem do wniosku, że dokument jest w jakiś sposób bliski pracy adwokata. W swoim zawodzie bardzo często przyglądamy się życiu ludzi i przeglądamy się też w emocjach naszych klientów. Adwokatom bliskie są też problemy twórców dokumentów dotyczące odpowiedzialności za drugiego człowieka. – mówił Bukowiński w wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Czytaj cały wywiad: https://bit.ly/2k1i2lZ 

 

Jak co roku swojego filmowego faworyta wybierze publiczność. Dodatkowo honorowe wyróżnienie wręczy także Okręgowa Rada Adwokacka, która obchodzi w tym roku jubileusz 100-lecia Adwokatury Polskiej. 

 

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie: http://docsag.pl/pl/?dist=bydgoszcz

 

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016