Aktualności

Odsłonięcie tablicy adw. dr. B.Potockiego i Zaduszki Jazzowe

04.11.2016


Nadchodzący tydzień upłynie w Bydgoskiej Izbie Adwokackiej na wspominaniu tych, którzy odeszli. Adwokaci i aplikanci odwiedzą groby zmarłych adwokatów, wezmą udział w kweście na rzecz zabytkowych nekropolii, uroczyście odsłonią tablicę pamiątkową adw. dr. B. Potockiego i będą wspominać zmarłych Kolegów Adwokatów podczas Zaduszek Jazzowych.

Jak co roku w okolicach Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego członkowie Bydgoskiej Izby Adwokackiej odwiedzą groby zmarłych adwokatów spoczywających na bydgoskich cmentarzach. Adwokaci i aplikanci adwokaccy oddadzą cześć zmarłym Kolegom poprzez złożenie na nagrobkach zniczy opatrzonych szarfą adwokatury. W minionym roku udało nam się w ten sposób upamiętnić ponad 100 osób.


W najbliższych dniach przedstawiciele bydgoskiej palestry wezmą także udział w corocznej kweście organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy na rzecz ratowania najstarszych bydgoskich nekropolii. Adwokaci i aplikanci będą kwestować m.in. na Cmentarzu Starofarnym i Nowofarnym. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się wspólnymi siłami zebrać więcej środków na odnowienie zabytkowych nagrobków niż w minionych latach. Zachęcamy do wspierania tej akcji. 

W piątek, 4 listopada o godz. 17, Bydgoska Izba Adwokacka uroczyście odsłoni tablicę upamiętniającą adwokata i notariusza dr. Bronisława Potockiego (1868-1926), założyciela Cywilnej Szkoły Mechaników Lotniczych z Internatem, Prezesa Miejskiego Oddziału Ligi Obrony Powietrznej Państwa, Członka Zarządu Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, współpracownika "Dziennika Bydgoskiego", opiekuna Internatu Kresowego i Sekretarza Komitetu Obywatelskiego dla Bezrobotnych. 

Odsłonięcie tablicy nastąpi przy ul. Dworcowej 5, gdzie mieściły się kancelarie tej niezwykle zasłużonej dla Bydgoszczy postaci. Tablicę ufundowała Bydgoska Izba Adwokacka.

 

Tego samego dnia (piątek) o godz. 18 w Klubie Adwokata rozpoczną się Zaduszki Jazzowe. Jak co roku adwokaci, aplikanci adwokaccy i przyjaciele Izby będą wspominać Koleżanki i Kolegów Adwokatów. Tradycyjnie wieczór zaduszkowy uświetni koncert zespołu pod kierownictwem adw. Witolda Burkera.

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016