Aktualności

„Niepełnosprawni na start – Słoneczna Olimpiada” [7.06.2017]

07.06.2017


Międzyszkolne rywalizacje w licznych konkurencjach sportowych i spotkanie z wyjątkowym gościem. Wszystko po to by pomóc chorym dzieciom. W środę, 7 czerwca Zespół Szkół nr 29 oraz Bydgoska Izba Adwokacka zorganizowali akcję pn. „Niepełnosprawni na start – Słoneczna Olimpiada”.

„Słoneczna Olimpiada” odbyła się na boisku szkoły, przy ul. Słonecznej w Bydgoszczy. Wzięło w niej udział 50 uczniów bydgoskich szkół specjalnych oraz szkół z oddziałami integracyjnymi.

 

słoneczna olimpiada

 

Podczas trzech godzin imprezy uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sportowych takich jak rzut do celu, koszykówka, strzelectwo, bieg z piłeczkami, bieg z przeszkodami, skok w dal i pchnięcie kulą. W nową rolę wcielili się przedstawiciele Bydgoskiej Izby Adwokackiej, która wsparła akcję. Adwokaci i aplikanci byli bowiem … sędziami w poszczególnych konkurencjach sportowych.

 

 

słoneczna olimpiada justyna mazur

 

W wydarzeniu z ramienia Izby wzięli udział adw. Justyna Mazur, dziekan ORA Bydgoszcz, adw. Jarosław Wyrębski, wicedziekan, adw. Karolina Korkowska-Krokos, adw. Maciej Adamowicz oraz aplikanci adwokaccy: Mariola Wach, Weronika Erdmann, Joanna Wawrzyniak, Łukasz Grochowski, Tomasz Szamocki i Rafał Przybyszewski.

 

słoneczna olimpiada 3

 

Celem „Słonecznej Olimpiady” jest rozwijanie u dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami sprawności fizycznej, zainteresowań  oraz umiejętności sportowych. Wydarzenie ma także służyć wzmocnieniu ich poczucia własnej wartości oraz pewności siebie.

 

Paweł Ochal lekkoatleta

Izba przygotowała też dla zawodników niespodziankę. Z uczniami spotkał się wyjątkowy gość, bydgoszczanin Paweł Ochal. Jest on brązowym medalistą Mistrzostw Europy U-23 na 10000 m, piętnastokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, w tym trzy razy w Maratonie i pie razy w Półmaratonie. To także zawodnik Kadry Narodowej w latach 2001-2010; rekordzista Polski w Sztafecie Maratońskiej Ekiden Chiba-Japonia; zwycięzca Maratonów w Bydgoszczy (2007), Warszawie (2007), Dębnie (2007), Kinmen (Tajwan 2009); założyciel i trener Amatorskiej Drużyny Sportowej Teamochal.

 

Na zakończenie imprezy wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz puchary ufundowane przez Bydgoską Izbę Adwokacką.

 

słoneczna olimpiada puchary

 

Wydarzenie odnotowały lokalna prasa, radio oraz telewizja.

 

„Słoneczna Olimpiada” to kolejna inicjatywa ZS nr 29 wspierana przez Bydgoską Izbę Adwokacką. Przedstawiciele Izby angażują się też w inne działania szkoły. Adwokaci i aplikanci uczestniczą w spotkaniach działającego przy placówce Stowarzyszenia “Za Szybą”, zrzeszającego rodziców dzieci chorych na autyzm. W trakcie tych spotkań dzielą się wiedzą i udzielają porad prawnych. W kwietniu br. przedstawiciele Izby włączyli się także w “Niebieski marsz” zorganizowany przez szkołę w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016