Aktualności

Ignoruj lub wymaż, czyli koniec ery prywatności w dobie darknetu - debata [22.05.2018]

22.05.2018


Kto czyta i cenzuruje nasze posty na Facebooku? Dlaczego sami odzieramy się z prywatności i narażamy się na niebezpieczeństwo publikując zdjęcia swoich dzieci w Internecie? Co popycha ludzi do narcyzmu? Jaka jest cena za utratę prywatności? Jak wygląda mroczna strona internetu? Czy social media zabiją demokrację? No i w końcu co to jest "DARKNET"? Zapraszamy na debatę!

 

 

Pretekstem do naszej rozmowy, którą odbędziemy wraz z wykładowcami akademickimi Wyższej Szkoły Bankowej i ekspertami z Bydgoskiej Izby Adwokackiej w Kawiarni Szpulka MCK,  22 maja, o g. 19.00 będzie film "Czyściciele Internetu", który zobaczymy tego samego dnia w kinie ORZEŁ MCK w ramach Festiwalu Docs Against Gravity Bydgoszcz 2018.

 

Niedawno dowiedzieliśmy się o wielkim wycieku informacji z największej platformy social medi,  jaką jest Facebook. Wyciek mógł mieć wpływ na wyniki wyborów w USA (SIC). Sprawa jest badana na szczeblu komisji śledczej. W dobie fake newsów i postprawdy musimy przestać traktować social media jak niegroźną rozrywkę. Zastanówmy się nad tym wspólnie. Debatę z ramienia Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy poprowadzi Monika Garbarek.

 

ZAPRASZAMY 

 

"Czyściciele internetu (The Cleaners)", reż. Moritz Riesewieck, Hans Block, 22 maja, g. 16:00, Kino ORZEŁ MCK, bilety w cenie 11/14 zł do nabycia w kasie MCK

 

Opis filmu:

 

W filipińskiej Manili garstka ludzi spędza całe dnie oglądając dziecięcą pornografię, nagrania terrorystyczne i polityczną propagandę. To pracownicy zewnętrzni, z których usług korzystają takie firmy jak Facebook, Twitter i Google. Mają za zadanie ustalić, czy zdjęcia i filmy udostępnione online są odpowiedniej treści, dzieląc je na kategorie: "ignoruj i "usuń". Wstrząsający film o tym, jak media społecznościowe być może rujnują świat.

 


 

***

Partnerem strategiczny festiwalu i współorganizatorem debaty jest jest Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy. Tegoroczną edycję Festiwalu wspiera Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy. 

 

 

 

wstecz

Wydarzenia
ORA Izba Adwokacka w Bydgoszczy ©2016